ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 30.05.2016. Marek Andrzejewski – AKUSTYCZNIE @ Browar Polski
27/05/2016kameralny recital na głos, gitarę i skrzypce…
Koncert: Marek Andrzejewski – AKUSTYCZNIE
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. 70-950 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 30 maja 2016 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu występu), do nabycia na bilety.fm
Kolejny koncert w ramach Szczecińskiego Wierszogrania
koncert AKUSTYCZNIE zagrają:
Marek Andrzejewski – śpiew, gitara
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew
Oprócz występów z dużym zespołem, coraz częściej możemy Marka usłyszeć w kameralnych recitalach.
Podczas koncertu w Szczecinie Marek wystąpi w duecie z Katarzyną Wasilewską – skrzypaczką i wokalistką. W takim kameralnym recitalu na głos gitarę i skrzypce nie będzie zbędnych fajerwerków. Będzie to, co najistotniejsze: piosenki.
Melodyjne, optymistyczne, a zarazem ze znakomitym, niebanalnym tekstem, inteligentne, frapujące i głęboko zapadające w pamięć. Usłyszymy piosenki z nowej płyty AKUSTYCZNIE, nie zabraknie też utworów z tzw. żelaznego repertuaru czyli: „Jak listy”, „Jutro do mnie zadzwoń”, „Czarna z VIII b”, „Trolejbusowy batyskaf”, „Tylko misie”…
Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.
Początkowo związany z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.
W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę „Trolejbusowy Batyskaf”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał trzynaście płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.