ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.07.2019. Letnie koncerty plenerowe @ Zamek Książąt Pomorskich
17/07/2019wakacyjna muzyczna oferta Zamku Książąt Pomorskich…
Wydarzenie: Letnie koncerty plenerowe
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 21 lipca 2019 (niedziela), start godz. 16:00
Bilety: wstęp wolny
W niedziele podczas wakacji na Dziedzińcu Menniczym Zamku odbywają się bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.
Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar – wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.
Koncerty plenerowe odbywają się w niedziele, godz. 16:00, wstęp wolny
W przypadku niepogody – Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.
Letnie koncerty plenerowe 2019
niedziela (21 lipca 2019), godz. 16:00
Colours of tango
:: podczas koncertu usłyszymy
Oscar Ernesto Ovejero – śpiew, cajon
Aneta Salwińska – harfa
Konrad Salwiński – akordeon
Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji.
Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango.
Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon).
Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.