ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 02.07.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Lincz @ Zamek Książąt Pomorskich
29/06/2019Przed nami kolejna filmowa propozycja w ramach Zamkowych Nocy Filmowych…
Film: Lincz
Zamkowe Noce Filmowe
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 2 lipca 2019 (wtorek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny
XII sezon Zamkowych Nocy Filmowych, noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie
projekcje filmów odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym. W razie niepogody seanse w holu w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki do odbioru w wejściu A na pół godziny przed seansem. Liczba miejsc ograniczona.
W okresie letnim cyklicznie przygotowywana jest specjalna filmowa oferta plenerowa.
Już od 2008 roku w urokliwej scenerii zamkowego dziedzińca realizowane są projekcje filmów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i licznie odwiedzających Zamek turystów z kraju i zagranicy. W warunkach plenerowych, nawet znane filmy nabierają nowego wymiaru.
W roku 2019 projekcje realizowane będą pod hasłem Noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie .
Zaprezentowane zostaną zarówno filmy dokumentalne, fabularne oraz animacje. Z najbardziej znanych produkcji fabularnych które zagoszczą na ekranie plenerowym widzowie obejrzą: „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego – pokaz inauguracyjny (25.06). Zobaczymy także: „Anatomia zła” – Jacka Bromskiego, czy „Lincz”- Krzysztofa Łukaszewicza.
Zamkowe Noce Filmowe 2019
02.07.2019 (wtorek)
22:00 Lincz
Dramat, Polska, 2010, 81 min
Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
Obsada: Leszek Lichota, Agnieszka Podsiadlik, Wiesław Komasa, Łukasz Simlat
W mazurskiej wsi zamordowany zostaje 60-letni mężczyzna. W morderstwo zamieszanych jest sześciu miejscowych. Denat okazuje się być recydywistą, który przez lata terroryzował okoliczne wsie i jej mieszkańców.
Miejscowi, dotychczas niekarani, oskarżeni o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, zostają wchłonięci w tryby bezwzględnej machiny śledczej i sądowniczej. Mieszkańcy wsi, na czele z rodzinami oskarżonych, stają do walki o ich uniewinnienie