ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 30.06.2019. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie
27/06/201912. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…
Impreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 30 czerwca 2019 (niedziela), start godz. 12:00
BILETY: wstęp wolny
Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.
Różany Ogród Sztuki 2019
niedziela, 30 czerwca 2019
12:00 Cztery pory roku, koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band
koncert ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej
W programie koncertu znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty – Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.
Skład zespołu: Maria Radoszewska – I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar – II skrzypce; Edyta Hedzielska – altówka; Natalia Szwarczak – wiolonczela.
11:00-14:00 warsztaty w ramach projektów: Polska – znaki szczególne i Po polskich dróżkach
Motanki – Po polskich dróżkach
Lalki Słowiańskie – Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego…raz dwa trzy – zaczynamy i motamy.
Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.
Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach
Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz?
Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!
13:00-14:00 czytanie interaktywne – scena
WIOLIN I CZTERY PORY ROKU
W tej opowieści Wiolin będzie próbował zrozumieć dlaczego mamy pory roku.Niestety nikt nie będzie mu w stanie pomóc, bo nikt tego nie wie. Ale jak się okaże, w trakcie bajki, Wiolin trafi na tajemnicze spotkanie na którym wszystkiego się dowie.
Tak się składa, że zostanie też poproszony o napisanie utworu na każdą porę roku i zgłosi się o pomoc do wspaniałego muzyka Antonio Vivaldiego, który pomoże mu w tym zadaniu. Co to za tajne spotkanie, na którym był nasz bohater? Przyjdź na spektakl żeby się tego dowiedzieć!