ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.03.2015. Afrique Sogue @ Free Blues Club
22/03/2015Kultura Mande, języki susu i malinke oraz gwinejska wokalistka – M’mharry Sylla…
KONCERT: Afrique Sogue
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 28 marca 2015 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 10zł (studenci oraz uczniowie), 15zł (pozostali)
Afrique Sogue to projekt muzyczno-taneczny, który powstał zarówno w wyniku fascynacji Zachodnią Afryką jak i z potrzeby wcielenia w życie umiejętności nabytych podczas wielu lat zgłębiania kultury tego regionu.
Zespół wykonuje tradycyjne rytmy grane na bębnach djembe i dundun pochodzących z terenów krajów takich jak Gwinea, Mali czy Sierra Leone, którym towarzyszą pieśni śpiewane przez czarnoskórą, gwinejską wokalistkę M’mharry Sylla w językach susu i malinke.
W trakcie koncertu będziemy mogli zobaczyć również rdzenne tańce typowe dla tego regionu.
Wszystko to razem tworzy żywiołowy spektakl, który zabierze Was w odległe i egzotyczne rejony Czarnego Lądu, na łono jednej z najstarszych kultur świata zwanej Kulturą Mande pozostawiając niezapomniane wrażenia.
Zespół Afrique Sogue to:
Leszek Wiszniewski
Perkusista specjalizujący się w grze na afrykańskich bębnach djembe. Współtwórca jednego z pierwszych zespołów w Polsce wykonującego muzykę zachodnioafrykańską „Czerwone Drzewo”. Gry na bębnach uczył się w Senegalu u boku malijskiego griota Thiacoura Sissokho oraz w Gwinei u mistrza perkusji Mouctara Toure, członka Baletu Narodowego tego kraju.Obecnie związany z grupami takimi jak Afrique Sogue, Sambal, Explosao oraz Sere M’mharry.
M’mharry Sylla
Urodzona w Gwinei, ojczyźnie djembe, najbardziej żywiołowych bębnów na naszej planecie. Śpiewa i wykonuje tradycyjne tańce ze swojej ojczyzny. Związana z grupą muzyczną Afrique Sogue oraz Sere M’mharry.
Justyna Kozłowska
Tancerka, choreograf, instruktorka rekreacji ruchowej fitness. Z tańcem związana od dziecka. Edukację taneczną rozpoczęła od klasyki tańca i techniki jazzowej. . Tańczyła w zespołach i rewiach tanecznych na terenie kraju i za granicą(Włochy, Szwajcaria). Prowadzi w Szczecinie Studio Tańców Etnicznych. Obecnie związana z grupą Afrique Sogue.
Paweł Sasim
Uczeń Leszka Wiszniewskiego, gra na dundunach, afrykańskich bębnach basowych. Przygodę z perkusją etniczną rozpoczął w 2008 roku na zajęciach z Piotrkiem Burkiem. Gra również w grupie szczecińskich bębniarzy Tocomala, wykorzystując wiedzę zdobytą głównie od członków legendarnego Czerwonego Drzewa. Nie wyobraża już sobie życia bez gry na bębnach, jest to dla niego wspaniała pasja i nieodłączny element życia codziennego.