ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 15.07.2017. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie
11/07/201710. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…
Impreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 15 lipca 2017 (sobota), start godz. 12:00
BILETY: wstęp wolny
Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.
W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.
Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.
Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.
W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.
ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.
Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.
Hitem zeszłego lata była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.
Różany Ogród Sztuki 2017
sobota, 15 lipca
11:00-13:00 Warsztaty design – Księżniczki i Rycerze! Oswajamy smoki!
Warsztat dla dzieci z tworzenia zabawek oraz elementów biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej Księżniczką malarstwa polskiego.
Na naszych warsztatach oswoimy smoki, będą łagodniejsze. Czy to jest możliwe?
Warsztaty teatralne – „Kukiełkowy teatrzyk” to zajęcia składające się z krótkiego wykładu, prezentującego genezę i historię teatru lalek oraz części plastyczno- teatralnej, która będzie angażowała uczestników w tworzenie wspólnego kukiełkowego spektaklu.
W pierwszej części zajęć uczestnicy oprócz genezy i krótkiej historii teatru lalek, zapoznają się z pracą profesjonalnego aktora lalkarza (spotkanie z aktorem Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie).
W drugiej części spotkania uczestnikom zostanie zaproponowana bajka lub baśń, do której zostaną następnie stworzone autorskie kukiełki. A kiedy kukiełki będą gotowe, wspólnie zaimprowizujemy serię autorskich, mini spektakli, jednocześnie zachęcając uczestników do opowiedzenia własnych wymyślonych, bądź ulubionych historii.
12:00 koncert
Znane piosenki musicalowe i filmowe oraz pieśni hiszpańskie w wykonaniu szczecińskiej solistki Anny Michalskiej – Przybysz. W programie koncertu m.in. utwory Ennio Morricone oraz hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falla.
13:00-14:00 Interaktywny spektakl pt. „Przygody Pimpusia Sadełko”
spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Jest to rymowana bajka, którą napisała Maria Konopnicka o szalonych, szkolnych przygodach kotka Pimpusia Sadełko. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.