ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 08.01.2012. Imprezy WOŚP w Rocker Club

02/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: WOŚP 2012
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Gdzie: Rocker Club. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 8 stycznia 2012 (niedziela), start godz. 15:00

W Szczecinie nie zabraknie imprez związanych z Dwudziestym Finałem WOŚP, poniżej znajdziecie rozkład jazdy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rockerze…

:: szczegóły imprezy w rozwinięciu…

15:00 – Monika Załoga & Karolina Wołyńska
15:45 – Wrota
16:30 – Hellawake
17:15 – Oposy Znad Fosy
18:00 – Empty Space
18:45 – The Morswin’s Antiplan
19:30 – Anvill
20:15 – Gravitone
21:00 – Pół Całego Keczupu
21:45 – Stary Szmugler
22:30 – Krejzi Lokomotiv
Być może i inni…

Kilka słów o wykonawcach…

Monika Załoga – pedagog, wokalistka, kompozytorka, autorka teksów i opracowań muzycznych.
Instruktor interpretacji słowno-wokalnej i ruchu scenicznego w szerokim zakresie stylów muzycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Założycielka i pomysłodawca Studia Animacji Artystycznej Spektrum, w którego ramach zrealizowała kilka projektów w formie musicalu i spektaklu muzycznego, z grupą wokalno-aktorsko-taneczną Spektrum. Artystka czynna zawodowo, obecnie występuje solo, w stałym duecie wykonawczym z Karoliną Wołyńską, oraz śpiewa w zespole Anvill (główny nurt to symphonic metal). Jej twórczość to połączenie różnych klimatów, tekstów i interpretacji. Muzyka oscyluje w brzmieniach naturalnych instrumentów i muzyki elektronicznej, połączonych lub osobno.

Karolina Wołyńska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Dyrygentury Chóralnej, pedagog, instrumentalistka – skrzypce, fortepian. Od kilku lat współpracuje artystycznie z wokalistką Moniką Załoga.

WROTA – Po ostatniej, dłuższej przerwie, wynikłej z dużych problemów personalnych zespołu, Wrota znów wróciły do pracy. Wraz z nowymi osobami dużo się zmieniło, pozwoliliśmy by Wrota ewoluowały, by nie ciągnąć na siłę na starą modłę… Muzyka jaką grają to szeroko pojęty rock, coraz bardziej zakrapiany metalem. Damski, ale ciemny w barwie wokal, gitary, bas i perkusja dające rockowo-metalową podstawę, na której smaku dodają wiolonczela i klawisze. A zresztą… Zapraszamy na koncerty – Sami się przekonacie!

Zespół HellAwake powstał w 2007 roku. Od tamtej pory regularnie koncertuje na terenie województwa zachodniopomorskiego. W 2008 roku HA nagrał demo, z którego utwory emitowane są w stacji radiowej RMF Muzzo. Zespół wykonuje heavy metal zakorzeniony w klasyce gatunku, dodając czasem thrashowe smaczki.

Zespół o niezwykle urokliwej nazwie – OPOSY ZNAD FOSY – to My. Pochodzimy z miasta Gryfino w województwie Zachodniopomorskim. Spotkaliśmy się dwa lata temu by zachwiać polską sceną muzyczną. Reprezentantami naszego zespołu są ludzie wywodzący się z różnych klimatów muzycznych: od Hip-Hopu, Rapu po Hard-Core, Punk-Rock i Metal w różnych postaciach. Największym naszym skarbem jest wokalistka Natalia, której głos oczaruje każdego…

Empty Space – punk rock Nasza muzyka to punk rock. Nasze utwory są zarówno po polsku jak i po angielsku. Grając, chcielibyśmy przekazać to, co czujemy. Po kilku zmianach w składzie z piątki została nas czwórka. Gramy dla przyjemności, lecz chcielibyśmy też coś osiągnąć.

Morswin’s Antiplan – nowopowstały zespół doświadczonych muzyków, którzy postanowili wspólnie tworzyć materiał czerpiąc źródła u korzeni. Połączenie energii i pozytywnego nastawienia zmieszane z różnymi odmianami rocka da Wam porcję naprawdę dobrego grania.

Anvill – Na początku roku 2011 wystąpili na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Koncert zaskoczył jakością zarówno zespół jak i publikę – duży pozytyw na dalsze granie.

Gravitone – Rock/Progressive Rock/Alternative Rock. Zespół powstał w połowie 2007 jeszcze pod nazwą Sound Of Deception, jednak z czasem, po skompletowaniu pełnego składu osobowego w 2008 zmienił nazwę na Gravitone. Styczeń 2009 wyznacza datę debiutu scenicznego na WOŚP w Szczecinie.

PCK – Pomysł założenia zespołu narodził się wraz z pierwszą piosenką pt. „Miłość”. We Wrześniu 2008 roku. Tomasz Maciej Mikołajewski zwany Mikołajem zaprezentował ją swemu ówczesnemu lokatorowi Rafałowi Babczyszynowi (aka: Sidnej), co zaskutkowało działaniami mającymi na celu zebranie kilku osób które stworzą jako taki zespół, który mógłby wystąpić na SMAK-u. Skład zespołu po tygodniu istnienia odbiegał od pierwotnych założeń, na szczęście zaowocowało to lepszą atmosferą i lżejszym dla ucha brzmieniem. Po 3 próbach, Pół Całego Keczupu zagrało na XXX-leciu SMAK-u, gdzie zespół zdobył nagrodę „Różowe Okulary” oraz wyróżnienie. Zmotywowało to chłopaków do dalszej działalności…

Zespól Stary Szmugler powstał w 2002 roku. Powodem całego „zamieszania” była inspiracja szantami – muzyka z dawnych pokładów oraz poszukiwanie nowych kierunków muzycznych przez członków zespołu. Część z muzyków miała już bowiem staż w szantowym zespole Kilwater. Przełomem w działalności zespołu był rok 2004. Wtedy to skład z czterech osób poszerzony został do sześciu, doszedł także nowy instrument – perkusja, nadając zupełnie nowe brzmienie muzyce Starego Szmuglera. Styl zespołu został określony jako folk – rock. W stałym już składzie zespól odwiedził sceny największych festiwali w kraju – początkowo jako konkursowicz (posiada spory dorobek nagród jurorskich a także tych najważniejszych – nagród publiczności) , z czasem zaś jako wykonawca główny. Grupa uczestniczyła także w wielu ogólnopolskich imprezach plenerowych (np. Dni Morza) a także dawała koncerty w tematycznych pubach, tawernach na terenie całej Polski. Zespół zaliczył też udane występy w Szwecji, Niemczech czy Belgii. Repertuar grupy tworzą w większości autorskie kompozycje. W roku 2004 zespól wydal swa debiutancka płytę „Z przemytu”, a latem 2007 roku ukazał się drugi album grupy „5 years old”. Utwory zespołu można również usłyszeć na płycie „Zobaczyć morze” a także w niektórych stacjach radiowych podczas tematycznych audycji.

Krejzi Lokomotiv – „To jakiś murzyński punk” rzekł Robert Brylewski po wysłuchaniu debiutanckiego koncertu Krejzi Lokomotiv. W tym szczecińskim składzie, grają muzycy m.in. ze słynnej Dikandy. Zespół pierwszy koncert zagrał 18 października 2009 w warszawskiej Hydrozagadce w ramach „Nocy dla Afryki”. Ich muzyka to gadające bębny i śpiewające gitary z domieszką zachodniopomorskiej depresji. Szajbnięta Ciuchcia to transowe, połamane rytmy, jazzowe harmonie i wyraźne nawiązania do afro-beatu i juju. Tym razem repertuar zostanie wzbogacony o leśne piosenki, a to za Sprawą dębowej gitary Roberta Stukana i jego spiżowego głosu.

Zobacz także listę pozostałych szczecińskich imprez WOŚP 2012