Szczecin. 1-3.10.2010. Designerzy na Targach w Szczecinie. Strefa Designerów
26/09/2010Szczecin. 1-3.10.2010. Designerzy na Targach w Szczecinie. Strefa Designerów
Strefa designerów to jedna z atrakcji Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz, które odbędą w dniach 1-3 października 2010.
Designerzy będą obecni na targach przez trzy dni. Podczas pierwszego dnia wezmą aktywny udział w giełdzie technologicznej oraz w panelu dyskusyjnym. Pozostałe dwa dni to czas kiedy odwiedzający będą mogli z nimi porozmawiać czy zasięgnąć profesjonalnej opinii.
Szczegóły:
Giełda Technologiczna i Panel Ekspertów – 1 października 2010
To główne wydarzenia w Strefie Designerów, skierowane do projektantów i przedsiębiorców. Będzie to miejsce prezentacji projektów i nawiązania kontaktów gospodarczych, a także okazja do poznania nowych trendów we wzornictwie i porozmawiania o problemach we współpracy świata designerów i świata biznesu.
W ramach giełdy odbędą się:
- panel dyskusyjny z udziałem ekspertów
Niepowtarzalna okazja by posłuchać i uczestniczyć w dyskusji z doświadczonymi ekspertami z branży designu, pracującymi jako projektanci, wspierającymi polski design i jego rozwój oraz mające doświadczenie we wdrażaniu nowych produktów, usług, zarządzaniu tego typu projektami. - prezentacje autorskich wzorów i projektów
- indywidualne rozmowy biznesowe
- obejrzeć przykłady profesjonalnego wzornictwa elementów wyposażenia wnętrz autorstwa doświadczonych projektantów, architektów, a także obiecujących adeptów zawodu,
- porozmawiać i nawiązać współpracę z projektantami oraz innymi podmiotami gospodarczymi, przedstawicielami uczelni wyższych, które mogą zaoferować przedsiębiorcom konkretne usługi wspierające przygotowanie nowego wzoru użytkowego,
- nawiązać współpracę z firmami z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz, będącymi wystawcami targów ‘Wszystko dla Domu’,
- uczestniczyć w panelu ekspertów, poznać aktualne trendy we wzornictwie, wziąć udział w rozmowach na temat problemów i barier we współpracy przedsiębiorców i projektantów.
Uczestnictwo w giełdzie technologicznej oraz panelu ekspertów jest bezpłatne.
Sylwetki ekspertów którzy uświetnią Targi swoją obecnością:
[singlepic id=117 w=260 h=184 float=left]Joanna Maria Brudecka – design manager i projektantka, prowadzi studio Dizajnerzy – design project & consulting w Szczecinie. W swojej działalności związanej z designem zajmuje się projektowaniem oraz doradztwem w zakresie tworzenia nowych rozwiązań, ich wdrażania i komercjalizacji. Absolwentka Instytutu Wzornictwa w specjalności: Komunikacja Wizualna, Aranżacja Wnętrz i Wystaw na Politechnice Koszalińskiej oraz Design Management (Projektowanie wzornicze w zarządzaniu rozwojem nowego produktu) prowadzone przez Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Koordynatorka i liderka działu oraz internetowego portalu społecznościowego Dizajnerzy.pl (listopad 2007- grudzień 2009), w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym. Autorka informacji wizualnej dla obszaru Kanałów Elbląskich, koncepcji portali: Portal Edukacyjny i Bezpieczni Razem dla województwa zachodniopomorskiego.
[singlepic id=118 w=260 h=184 float=left]Anna Pietrzyk-Simone jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmowała się – pracując dla marki Design Indaba -rozwojem branż kreatywnych w RPA. Od 2004 r. odpowiada za komunikację w Lovegrove Studio w Londynie. Współinicjowała i współtworzyła projekt książki ”Discovering Women in Polish Design”, dystrybuowanej w Wielkiej Brytanii. Jest współkuratorką i producentką wystawy „Young Creative Poland” –prezentowanej w 2009 roku w ramach London Design Festival, a w 2010 roku w Triennale podczas Salone del Mobile w Mediolanie. Zajmuje się promocją polskiego designu w świecie oraz inicjowaniem współpracy polskich projektantów i przedsiębiorstw z międzynarodowymi partnerami.
[singlepic id=119 w=160 h=108 float=]Beata Fabisiak jest absolwentką ASP na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Aktualnie specjalizuje się w dziedzinie wzornictwa mebli, walorów funkcjonalnych, ergonomicznych oraz estetycznych mebli, jak również w problematyce związanej z zarządzaniem wzornictwem w przedsiębiorstwach meblarskich.
[singlepic id=120 w=260 h=184 float=]Justyna Frąckowiak ukończyła ASP w Łodzi oraz Design Management SGH w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem produktu, projektowaniem mebli oraz identyfikacją wizualną firm. W latach 2004-2006 zaprojektowała dla firmy Cersanit m.in. meble Vesta, Imatra,Venezia oraz okucia do kabiny Iryda. Obecnie projektuje produkty AGD.
[singlepic id=121 w=260 h=184 float=]Ewa Gołębiowska jest dyrektorem Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, unikalnego miejsca, w którym spotykają się nowoczesność i tradycja. Dynamizm i profesjonalizm działania Zamku przyciąga przedsiębiorców, projektantów i tych, dla których innowacyjność nie jest tylko modnym słowem. To jedyne w Polsce regionalne centrum designu stało się w krótkim czasie cenionym i lubianym miejscem spotkań, wystaw, warsztatów i konferencji. Działa od 2005 roku i ma na celu wspieranie innowacyjnych przedsiębiorstw, promocję nowych technologii, ochronę i popularyzację ginących zawodów i rzemiosła artystycznego, a także rozwój turystyki. Miejsce to powstało dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, budżetu państwa i miasta Cieszyna. Media już w pierwszym roku działalności Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie uznały, że jest on najciekawszą realizacją finansowaną z funduszy strukturalnych w województwie śląskim.