![ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 12.05.2017. Andrzej Wojtasik – spotkanie z tłumaczem i jego książką @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia] ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 12.05.2017. Andrzej Wojtasik – spotkanie z tłumaczem i jego książką @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]](http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2016/09/biblioteka-publiczna-w-Szczecinie.jpg)
ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 12.05.2017. Andrzej Wojtasik – spotkanie z tłumaczem i jego książką @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]
08/05/2017spotkanie z historią ziemi pomorskiej…
Wydarzenie: Andrzej Wojtasik – spotkanie z tłumaczem i jego książką
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 12 maja 2017 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny
W piątek (12 maja 2017) odbędzie się spotkanie z tłumaczem Andrzejem Wojtasikiem.
Rozmowę o przełożonej przez niego książce pt. „Dziewczyna z zespołu” oraz specyfice pracy translatora, poprowadzi Radosław Bruch.
Jest to autobiograficzna opowieść o byciu matką, artystką, żoną, a przede wszystkim kobietą. Opowieść o Kim Gordon, współzałożycielce grupy Sonic Youth i kultowej postać nowojorskiej sceny muzycznej lat 80. i 90.
To także podróż przez Stany Zjednoczone ostatnich dekad: od dorastania w Kalifornii w burzliwych latach 60. i 70., przez życie w Nowym Jorku lat 80. i 90., po przeprowadzkę na przedmieścia.
To również niesamowity zapis zmagań kobiety, która musiała zmagać się ze zdradą i nierównym traktowaniem w środowisku muzycznym. „Dziewczyna z zespołu” to fascynujący zapis amerykańskiej popkultury, która stanowiła tło życia tej niezwykłej artystki.
Andrzej Wojtasik, urodzony w 1970 roku w Szczecinie, tłumacz. Trzykrotnie zdawał na ASP w Poznaniu, bez powodzenia. Studiował inżynierię chemiczną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, filologię angielską i kulturoznawstwo. Żadnego kierunku nie ukończył.
Mieszkał w Londynie, Krakowie, Katmandu i Los Angeles. Książki tłumaczy od dwudziestu lat.
Jest autorem przekładów takich poczytnych dzieł, jak: „Zawsze pewnie, zawsze sucho… nie zawsze bezpiecznie”, „Sens życia z buddyjskiej perspektywy” i „Co zdarzyło się podczas Soboru Watykańskiego Drugiego?”.
W nielicznych chwilach wolnych lubi szyć maskotki, zwierzęta przeznaczone do przytulania.