ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 04.12.2016. Pomerania Singers i inni @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 04.12.2016. Pomerania Singers i inni @ Zamek Książąt Pomorskich

02/12/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert na chór mieszany i organy…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieKoncert: Pomerania Singers i inni
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca)
Kiedy: 4 grudnia 2016 (niedziela), start godz. 18:00
Bilety: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych.

podczas koncertu wystąpią:

Zespół „Pomerania Singers”
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Sylwia Fabiańczyk-Makuch – dyrygent
Bogdan Narloch – organy

W programie koncertu zabrzmi m.in. „Missa Stella Maris” Feliksa Nowowiejskiego, w ramach obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego ustanowionego w 70. rocznicę śmierci kompozytora.

„Pomerania Singers” to trzynastoosobowy zespół wokalny, który powstał we wrześniu 2015 roku z inicjatywy dyrygenta i kierownika artystycznego Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Grupę tworzą doświadczeni soliści wywodzący się z różnych środowisk muzycznych miasta Szczecina.

„Pomerania Singers” wykonuje zarówno utwory a cappella należące do kanonu chóralistyki, jak też dzieła literatury wokalno-instrumentalnej. W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów muzyki dawnej, klasycznej, współczesnej, folkowej, a także rozrywkowej.

Dyrygent w swoich projektach wykonawczych proponuje autorskie programy, w których prezentuje się cała grupa naprzemiennie z solowymi popisami poszczególnych śpiewaków przy akompaniamencie fortepianu.

Artystycznym celem Sylwii Fabiańczyk-Makuch i „Pomerania Singers” jest wykreowanie naturalnego, pięknego brzmienia ludzkiego głosu oraz ukazanie bogactwa światowej literatury chóralnej.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch istnieje na scenie muzycznej miasta i regionu już prawie 13 lat. Z niewielkiego zespołu o profilu marynistycznym, chór stał się nieomal siedemdziesięcioosobową, wyjątkową grupą entuzjastów różnych gatunków muzyki.

Sam zespół, jak i jego repertuar, jest niezwykle barwny i różnorodny. Zawiera zarówno klasyczną literaturę chóralną, jak i muzykę popularną w oryginalnych aranżacjach. Przez utwory rozrywkowe, które charakteryzuje subtelna i dowcipna choreografia, uzdolnieni, młodzi artyści przełamują klasyczny stereotyp postrzegania chóru, wywołując u każdego słuchacza uśmiech i gwarantując niezapomniane wrażenia.

Bogdan Narloch – studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.

Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Akademii Sztuki w Szczecinie, Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, gdzie prowadzi klasę organów.

Członek Diecezjalnej Komisji Śpiewu, Muzyki Kościelnej i Instrumentów Muzycznych, w której zajmuje się sprawami organów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.